İspanya Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay

İspana adana-gaziantep-diyarbakır-hayat konsolosluk iletişim

İspanya Vizesi Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay-Mersin

Visa Center Global Vize Hizmetleri, İspanya Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisinden sevgiler.

Tarihte İberyalılar olarak ortaya çıkan ve köken olarak İberlerden gelen İspanyollar, bugün İberya Yarımadası üzerinde bulunan toprakların %90’ına hakimler. Adını Romalılar tarafından Hispania olacak şekilde alan, kendi dillerinde España olarak anılan ülke, bizim dilimizde ise İspanya olarak anılmakta.

İspanya vizesi alarak anakara İspanya’ya olduğu gibi İspanya’ya bağlı Batı Sahra’da yer alan Kanarya adaları, Akdeniz’de yer alan Baelar Adaları ve Kuzey Afrika’da yer alan Ceuta ile Melilla özerk bölgelerine ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesi’ne üye olan İspanya Schengen vizesi ile tüm Avrupa’ya seyahat gerçekleştirmek de mümkün. Vize Başvuru Merkezi Gaziantep ofisimiz ile bu büyük coğrafyaya, İspanya vizesi ile erişebilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Merkezi – Adana

İspanya, 90 güne kadar ihtiyaç duyduğunuz vize için Schengen vizesi vermeyi uygun görüyor. Bu kapsamda alacağınız İspanya vizesi ile neredeyse Tüm Avrupa’ya seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Schengen Bölgesi’nde yer alan 22 ülke ile birlikte, bu bölgeye dâhil olmayan, ancak yapılan anlaşmalar çerçevesinde Schengen vizesi gibi hareket eden ülkeler ile birlikte, toplamda 26 ülke ispanya vizesi ile seyahate açık.

Adana, İspanya Vize Başvuru Merkezi Ofisi, sizlere uzun süredir hizmet veriyor. Daha önce hizmet almış olun ya da olmayın, bir başka vize merkezi ile çalışmış olun ya da olmayın, bizler bu alanda sürdürdüğümüz liderliğe güveniyor ve sizlere Adana’da, İspanya vizesi almak için davet gönderiyoruz. Ofisimize gelerek, konu hakkında tüm detaylara erişebilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Merkezi – Hatay

Vize Başvuru Merkezi ofislerimiz, Türkiye’nin her noktasına dağılmış durumda. Bir başka ofisimiz ise Hatay’da bulunuyor. Hatay, İspanya Vize Başvuru Merkezi ofisi ile İspanya vizesi almak her zamankinden çok daha kolay. Üstelik İspanya vizesi için gerekli tüm danışmanlık ve başvuru hizmeti konusunda, oldukça deneyim sahibi ekip arkadaşları ile çalışıyoruz.

İspanya, turizm konusunda oldukça seçkin ülkeler arasında yer alıyor. Gerek İspanya’nın Akdeniz sahilleri boyunca tüm topraklarında, gerek Akdeniz’de bulunan adalarında, gerekse de Kanarya adalarında tatil yapmak, sizlerin de gerçekleştirebileceği bir hayal. Bu hayali gerçek kılmak adına bizleri aramayı ihmal etmeyin.

İspanya Vize Başvuru Merkezi – Kahramanmaraş

Kahramanmaraş, İspanya Vize Başvuru Merkezi ofisimiz aracılığıyla, İspanya’nın vermiş olduğu tüm vize türlerine başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Vize Başvuru Merkezi üzerinden başvurabileceğiniz İspanya vizesi türleri;

 • Turistik amaçlı vize
 • Ticari amaçlı vize
 • Kültürel amaçlı vize
 • Eğitim amaçlı vize
 • Transit vizeler
 • Gemici, Denizci vizesi
 • Aile, Arkadaş ziyaret vizesi
 • EEA eş vizesi
 • EU eş vizesi

Olarak farklı kategorilere ayrılıyor. Amacınıza uygun İspanya vizesi almak istiyorsanız, bu vizeler 90 güne kadar Schengen, 90 gün sonrasında ise D tipi vize olarak veriliyor.

İspanya Vize Başvuru Merkezi – Mersin

İspanya Vize Başvuru Merkezi, Mersin şubemizden, 2023 yılı güncel İspanya vizesi ücretlerini öğrenebilirsiniz. Bu ücretler, konsolosluk ücretleri olup, ek olarak almak istediğiniz hizmete ek fiyatlar ile bizimle çalışarak danışmanlık ya da başvuru hizmeti de alabilirsiniz.

Vize Başvuru Merkezi olarak, uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile hareket ediyoruz. Hatasız, eksiksiz, sizler için ise zahmetsiz olacak şekilde yerine getirilen başvurular neticesinde, İspanya vizesi almak hiç olmadığı kadar kolaylaşıyor.

Hayallerinizin tatiline, eğitimine ya da ticaretine sahne olmasını istediğiniz İspanya, bizimle çalıştığınızda sizler için çok daha yakın hale geliyor. Daha fazla detay için Mersin’de bulunan vatandaşlarımızı, Mersin ofisimize davet ediyoruz.

İspanya Vize Başvuru Merkezi – Şanlıurfa

Herhangi bir vize ihtiyacında, vize başvurularının son bulması ve nihai sonuca ermesi için başkonsolosluklar ve büyükelçiliklerde randevuya katılmak gerekiyor.

Bu randevuların sebebi ise başvuruya uygun kriterlere sahip olup olmadığınızın değerlendirilmesi olarak biliniyor. Eğer İspanya vizesi almak istiyorsanız, bu doğrultuda Vize Başvuru Merkezi, Şanlıurfa ofisimiz ile irtibat kurabilirsiniz.

Şanlıurfa ofisimiz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, Şanlıurfa’nın merkezinde yer alıyor. Sunduğumuz hizmeti Türkiye’nin dört bir yanında sürdürmek amacı ile çalışan Şanlıurfa İspanya Vize Başvuru Merkezi, konsolosluk randevularınız da dâhil olmak üzere her adımda yanınızda.

7’den 77’ye herkese vize edindiren firmamız, siz değerli misafirlerimizi konuk etmekten, vize ihtiyaçlarınızı tespit etmekten, çözümlemekten ve sonuca yönelik prosedürleri yerine getirmekten memnuniyet duyar.

İspanya vize randevu sayfamızı ziyaret ediniz.

İspanya Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay S.S.S

 

İspanya Konsolosluğu Vize İşlemleri Nedir?

İspanya Konsoloslukları vize işlemlerinde tek yetkili merciidir. Kısa süreli vizelerde İspanya vize evrakları yetkili vize başvuru merkezine teslim edilir, uzun süreli vizelerde İspanya konsolosluklarından randevu almak gerekir.

İspanya Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hayat kimler başvuru yapabilir?

Gaziantep, Adana, Diyarbakır ve Hatay illerinde ikametgah eden vize başvuru sahipleri ve çevre illerde ikametgah eden vize başvuru sahipleri bu merkezlere başvuru yapabilir.

İspanya Konsolosluğu İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli İspanya vizelerinin sonuçlanma süresi 5-7 iş günüdür. Uzun süreli vizelerde bu süre 15 günü geçebilir.

İspanya Vizesi Pasaport Vize Randevu

İspanya Vizesi; Pasaport Vize Randevu İşlemleri

İberya olarak da bilinen, Avrupa’nın Akdeniz ve Atlas Okyanusu’na açılan bölümüne verilen ad İber Yarımadası’dır. İberya’yı oluşturan ülkeler ise İspanya ve Portekiz’dir. İberya Yarımadası üzerinde yer alan ve gerek turist, gerek öğrenci değişimi, gerek ticari, gerekse de yerleşim için sıkça tercih edilen İspanya, ılıman iklimi ve karma kültürü ile oldukça enteresan bir ülke.

35.000 yıllık tarihi boyunca İber Yarımadası Müslümanlara, Hristiyanlara ve birçok kültüre ev sahipliği yapınca, bu karma kültüre ait miras da bir o kadar çekici oluyor.

Hem bu kültürü görmek hem güzel sıcak bir Akdeniz tatili yapmak hem de diğer sebepler dolayısıyla İspanya vizesi almak istiyorsanız, vize başvuru merkezimize başvurarak 7-15 gün içinde vizenize kavuşabilirsiniz.

İspanya Vizesi Pasaport Vize Randevu

İspanya Vizesi Pasaport Vize Randevu

İspanya, adını Romalılar tarafından oluşturulmuş ve Hispania kelimesinden türemiş bir sözcük. Bugün, resmi adı İspanya Krallığı olarak geçen ülke, 47 milyona dayanan bir nüfusa sahip

. Ülkeye seyahat gerçekleştiren bireyler, ağırlıklı olarak güney sahillerine akın ederken, amaçları da elbette tatil ve turizm. Çok sayıda öğrencinin faydalandığı Erasmus programları ile birlikte, ülkeye her yıl giriş çıkış yapan turistlerin sayısı ortalama 83.5 milyon civarında.

İspanya Vize Randevusu Açıldı

Madrid, Barcelona, Granada, İbiza, Tenerife, Mallorca, Gran Canaria ve çok daha fazlası. İspanya’da gezilecek ve görülecek çok yer var. Kültür turizmi ile deniz ve kum tatilleri ile hayalleri cezbeden bu harika coğrafyaya ulaşmak için ise Türk vatandaşlarından Bordo Pasaport sahibi olanların vize alması şart.

Sizler de İspanya vizesi almak istiyorsanız, bu durumda ilk etapta vize harcını yatırmanız gerekiyor. Vize harcı yatırma işleminiz sonrası, sizlere ‘’İspanya vize randevusu açıldı’’ şeklinde bir bilgi vermek ise bizlere düşüyor.

Vize başvuru merkezimiz, günün her anı ve haftanın her günü hizmetinizde. Yaşayan, global bir dünya üzerinde herhangi bir noktaya gitmek adına, Türk vatandaşları çoğunlukla vize ihtiyacı duyuyor.

Bu ihtiyacı karşılamak adına sürekli olarak hizmet veren firmamız, başta İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep gibi Büyükşehirler olmak üzere, Türkiye’nin her noktasında hizmet veriyor. Vize randevunuza giden yolda pürüzsüz ve rahat bir organizasyon arıyorsanız, 10 yılı aşkın deneyimimiz ile sizlere İspanya vizesi almanız konusunda yardımcı olabilir ve sizi 15 gün içerisinde vizenize kavuşturabiliriz.

İspanya Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

İber Yarımadası’nda bulunan, İspanyolların ülkesine gitmek ve İspanya vizesi almak istiyorsanız, önünüze çıkan ilk seçenek Schengen vizesi olacaktır. İspanya tatili ve turistik sebepler ile alabileceğiniz Schengen vizesi, en uzun süre olarak 90 gün için verilebiliyor.

Daha uzun süreli vize ihtiyaçlarınız için ise D tipi vize seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz. Kısacası, aklınızdaki soru ‘’İspanya vizesi uzun süreli alınır mı?’’ sorusu ise bu soruya yanıtımız, evet oluyor. Bu ve benzeri sorularınız için ise İspanya’nın vermiş olduğu vizeler ve sürelerine göz atmakta fayda var.
İspanya’nın vermiş olduğu vize türleri;

 • İspanya Turist vizesi
 • İspanya Ticari vizesi
 • Kültürel İspanya vizesi
 • İspanya Öğrenci vizesi (90 günlük)
 • Transit İspanya vizesi
 • Gemici vizesi
 • Aile, Akraba, Arkadaş ziyareti vizesi
 • EEA eşi vizesi (Avrupa Ekonomik Alanı vatandaşlığına sahip eşler için)
 • EU eşi vizesi (Avrupa Birliği vatandaşlığına sahip eşler için)

Olarak gerçekleştiriliyor ve başvurunuza göre Schengen veya D tipi vize olarak değerlendiriliyor. Bu aşamada yapacağınız seyahat programı, sebebi ve nihai başvuru, yapılacak seçim açısından önem taşıyor.

İspanya Vizesi Ücretleri Güncellendi

İspanya vizesi almak üzere başvuru yapmak istediğinizde, karşınıza birçok prosedür çıkacaktır. Bu prosedürleri doğru ve eksiksiz olarak aşmak ise açıkçası tecrübe istiyor. Daha önce gitmediğiniz, görmediğiniz, değerlendirmediğiniz bir ülkeye seyahat gerçekleştirdiğinizde, vize işlemleri karmaşık gelebiliyor. Eğer amacınız herhangi bir sebepten dolayı İspanya’ya seyahat etmek ise bu konuda yılların tecrübesine sahip olan vize başvuru merkezimiz ile çalışmak, size hem tecrübe hem de güven katacaktır.

İspanya’ya gitmek için vize merkezimize başvurmanız durumunda, ilk etapta seyahat planınız, giriş çıkış gerçekleştirmek istediğiniz tarihler ve seyahat amacınızı öğreniyor, sizlere bu doğrultuda en doğru vize türünü anlatıyoruz.

Uygun olduğunuz vize türünü belirledikten sonra, İspanya vizesi almak için gereken belgeler listesi bilgisini tarafınıza iletiyoruz. Elde edeceğiniz listede bulunan tüm evrakları eksiksiz olarak yerine getirdiğinizde, başvurunuzu başlatıyoruz.

Başvuruyu başlatmak üzere yapacağınız vize harcı ödemeleri için ise İspanya vizesi ücretleri güncellendi ve 2023 yılı tarifesi üzerinden uygulanmaya başladı bile. Yapacağınız ödeme ile ilgili harç ödeme dekontunu saklayıp, bu dekontu başvuru belgeleriniz ile bize ulaştırmanızı rica ediyoruz.

İspanya Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

İspanya vizesi hakkına sahip olmak adına yapacağımız tüm işlemler ile sizleri rahatlatıyor ve hayalini kurduğunuz seyahate kavuşmadan önce gereksiz prosedürler ile uğraşmanıza engel oluyoruz.

Elde edeceğiniz vize için ise son basamakta, İspanya Konsolosluğu’nda gerçekleşecek olan mülakata katılmanız gerekiyor. Her türlü ülke seyahati için vize randevu ve pasaport işlemleri adına, bu tür mülakatlara girmek önem teşkil ediyor. Zira İspanya ve benzeri ülkeler, ülkelerine gelmek isteyen bireylerin bu seyahat için herhangi bir engel taşıyıp taşımadıklarını da önceden bilmek istiyor.

Yapacağınız vize randevu ve pasaport işlemi randevusu sonrasında, sizler evinizin, işinizin, arkadaşlarınızın yolunu tutarken, bizler sizin için takip sürecini devam ettiriyoruz. Sürecin sonunda, başından bu yana geçen en fazla 15 gün içerisinde, vize işlemleriniz sonlanıyor ve pasaport için tekrar konsolosluğa ulaşmanıza gerek kalmıyor. Sizler adına pasaportunuzu teslim alıyor ve güvenle sizlere gönderiyoruz.

İspanya Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

İspanya Pasaport Vize Randevu Soruları

BLS İspanya Randevu Alma İzmir İçi Zor Mu?

Aracı firmalarda en az Konsolosluklar kadar yoğun ve meşgul olabilmektedir. Her iki yer de eş zamanlı olarak yoğun olup eş zamanlı sakin kalmaktadır. Birbirleriyle bağlantılı diyebiliriz. Bu yüzden tatil sezonu gibi bir sezonsa ya da eğitim sezonu ise firmadan randevu almak İzmir içinde zor olabilir. Ancak bu tip yoğunluklar çökmeden işlem yaptırmak isterseniz kolaylıkla randevu oluşturabilirsiniz.

İspanya Vizesi VFS İşlemleri Randevulu Mudur?

İspanya vizesi VFS işlemleri için randevu alınması gerekmekte olup, randevular yetkili merkezimize gelerek alınabileceği gibi, çağrı merkezi aracılığı ile yada online olarak internet üzerinden alınabilmektedir.

İspanya Konsolosluğu Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İspanya konsolosluğu ve yetkili olan konsolosluk merkezlerinden, online sistemden yada müşteri hizmetlerinden randevu alınması zorunlu olmaktadır. Randevu için istenen belgelerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat edilmesi gerekir. Online başvurularda hazırlanacak evraklar belirtilmektedir. Evraklar eksik yada hatalı olursa, randevu kabul edilmez.

İspanya Vizesi-Covid 19

İspanya vizesi covid kriterleri

İspanya Vizesi-Covid 19

KORONAVİRÜS SALGININDA İSPANYA VİZESİ

Koronavirüs tehdidinin Avrupa ülkeleri arasında İtalya’dan sonra en çok zarar verdiği ülke İspanya olarak bilinmektedir. Ülke bu süreçte çok ciddi vakalar ile karşı karşıya kalmış ve ölüm oranlarında yüksek seviyelere ulaşmıştır. Bu durum ülke çapında yetkilileri radikal kararlar almaya itmiştir.

Sokağa çıkma yasağı ile sosyal izolasyon sağlanmaya çalışıp, ülke çapında sosyal mesafeye dikkat edilmeye çalışılmıştır. Son zamanlarda yeni yeni kısıtlamaları aşamalı olarak kaldıran ülkede turist varlığına katı uygulamalar ile izin verilmektedir.

Ülkemiz İspanya Vize başvurusu için merkezlerde bazı koşullar karşılığında başvurulara kısmen izin vermektedir. Bu yazımızda sizin için İspanya Vize’si alabilmeniz adına ne yapmanız gerektiğini inceledik

 İspanya Vize’si Başvuru Merkezleri

İspanya Vize’sinin şu an vatandaşlarımız tarafından bazı koronavirüs tedbirlerine uyarak alınabilmesi mümkündür. Bu tedbirlerden ilki, başvuru merkezlerinden sadece İstanbul’daki merkezin şu an faaliyet göstermesi olarak söylenebilir.

İzmir, Gaziantep ve Antalya’daki merkezler şu an da hizmet vermemekte olduğundan vize başvurularını kabul etmemektedir.

Alınan tedbirlerden bir diğeri ise İstanbul’daki başvuru merkezinin sadece salı günleri hizmet vererek ve diğer günler kapalı olması gösterilmektedir.

Faaliyet gösteren bu merkezde çalışan sayısı yarıya düşürülmüş, çalışma saatleri ise kısaltılmıştır. Yine de İspanya Vize’si talep eden vatandaşlarımızın bu kurallara uyarak diğer ülkelerin koyduğu yasakların aksine vize başvurusunda bulunabilmesi mümkündür.

İspanya Vizesi-Covid 19

İspanya Vizesi-Covid 19

  İspanya Seyahat Koşulları

Vize imkanı koşullara bağlı olarak verilen İspanya’ya seyahat edebilmek için de yine bazı uymanız gereken kurallar mevcuttur. İspanya Konsolosluğu vize bölümü tarafından bu yıl için geçerli olan yeni bir uygulama yürürlüğe girmiştir. Turistik, Kültürel, Öğrenci yada ziyaret amacıyla talep edilen vize başvuru tarihi ile İspanya’ya seyahat tarihi arasında 17 gün olmalıdır.

Yani, 5 Aralık 2023 de yaptınız vize başvurusunun ardından 23 Aralık 2023 tarihinde seyahatinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İspanya Ticari vize başvurularında ise başvuru tarihiniz ile seyahat tarihiniz arasında 8 iş günü olması gerekmektedir. Başvurular şu an için sadece bu koşullar göz önünde bulundurularak kabul edilmektedir.

Seyahat planlamasını bu verilen tarihler aralığında yapmayan adayların başvuruları merkez tarafından iptal edilmektedir.

İspanya Konsoloslukları sayfamızı ziyaret ediniz.

İspanya Vizesi-Covid 19 S.S.S

İspanya Vizesi Covid Uygulaması Nedir?

İspanya vizesi Covid uygulamasında İspanya girişlerinden önce PCR testi yapılmalı ve negatif sonuç alınmalıdır. İspanya’ya giriş yapacak kişilerin aşıları tam olmalıdır.

İspanya Vize Veriyor mu?

İspanya şu anda vize vermektedir ve Covid yüzünden herhangi bir kısıtlama yoktur.

İspanya’ya Girişlerde Aşı Kartı Uygulaması Var mı?

İspanya girişlerinden önce Biontech aşılarınızın yeterli dozda uygulanmış olması gerekmektedir.

İspanya Vize İşlemleri 2023 Güncel Bilgileri

İspanya vize işlemleri nedir

İspanya Vize

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden birisi olan İspanya aynı zamanda da Schengen ülkesi olmaktadır. Ticari, aile ziyareti, turistik, kısa süreli eğitim ya da transit gibi amaçlar ile İspanya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatlerde İspanya Schengen vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Yazımızın devamında İspanya vize başvurusu adımları, başvuru bölgeleri, İspanya vize ücreti, İspanya Schengen başvuru formu, İspanya vize reddi ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Kısa Süreli İspanya Vizeleri

İspanya Turistik Vize

İspanya Ticari Vize

İspanya Transit Vize

-İspanya Kültür Vizesi

İspanya Öğrenci Vizesi

-İspanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Uzun Süreli İspanya Vizeleri

-İspanya Oturum İzni Vizesi

-İspanya Çalışma Vizesi

-İspanya Eğitim Vizesi

-İspanya Aile Birleşimi Vizesi

İspanya’ya yapacağınız 90 gün süreden az olacak seyahatleriniz için kısa süreli Schengen vizesi, 90 günden uzun seyahatler için ise İspanya D tipi vize alınması gerekmektedir.

İspanya Vize Başvuru Formu

İspanya vize işlemlerinin ilk ve en önemli aşaması İspanya vize başvuru formu doldurulmasıdır. İspanya Konsolosluğu tarafından hazırlanan bu 4 sayfalık formu bütün başvuru sahipleri elle ya da bilgisayar üzerinde de doldurabilmektedir.

Vize yetkilisi, başvuru sahipleri hakkında kapsamlı bilgiye bu formlardan ulaşmaktadır ve başvuru değerlendirmelerini de burada beyan ettikleri bilgilere göre yapmaktadırlar.

Bu sebeple vize başvuru formlarının eksiksiz bir şekilde ve gerçeğe uygun bilgiler ile doldurulması gerekmektedir. Başvuru sahipleri formda beyan ettikleri bilgileri, belgeler ile kanıtlamak zorundadır.

Eğer ki vize mülakatında bu belgeleri sunamaz ve beyanları birbirleriyle çelişir ise vizeler reddedilebilir. Hatta asılsız ve eksik bilgiler de suç sayılabileceğinden kişilerin ceza almasına da neden olabilmektedir.

Başvuru formu İspanya Başkonsolosluğundan, İspanya Başkonsolosluğu internet sitesi üzerinden, yetkili vize merkezlerinden ya da İspanya vize işlemleri yapmakta olan acente ve danışmanlık ofislerinden de temin edilebilmektedir.

İspanya vize başvuru formu, başvuru sahipleri tarafından İspanyolca, Türkçe ve İngilizce olarak da doldurulabilmektedir. Kişi, başvuru formlarını tükenmez kalem ile ve eksiksiz bir şekilde elle doldurduktan son imzalamalı, fotoğraf bölümüne istenilen ebatlardaki biometrik fotoğraflarını yapıştırmalıdırlar.

İspanya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

İspanya vize başvurularında karar yetkisi sadece İstanbul İspanya Başkonsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliğinde olmaktadır. Bu iki temsilcilik başvurularınızı aldıktan sonra belgelerinizi inceler ve vize alıp almayacağınıza da karar vermektedir. Vizeleriniz, başvurunuzdan itibaren yaklaşık olarak 7 ile 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Bu süre de İspanya Konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliğinin yoğunluğu ve resmi tatiller sebebiyle uzayabilmektedir. Bu sebeple vize başvurularınızı seyahat tarihinden en az 17 gün öncesinden yapmanızı da tavsiye ederiz.

17 günden az süre kalan İspanya turistik Schengen vize başvurular kabul edilmemektedir. Ayrıca vize görevlileri vizenin değerlendirilmesi aşamasında da sizlerden ek evraklar da isteyebilmektedir. Bu evrakların hazırlanması da vizelerinizin sonuçlanma sürelerinin uzamasına da neden olabilmektedir.

İspanya Vize Ücreti

İspanya vize ücretleri başvurusu yapılacak vize türlerine ve kalış sürelerine göre de değişiklik göstermektedir. Kısa süreli Schengen vize ücretleriyle uzun süreli İspanya D tipi vize ücretleri birbirinden farklı olmaktadır.

İspanya vizeleri için ödeyeceğiniz ücretler, konsolosluk harcı, yetkili vize merkezi servis bedelleri ve bizlerin hizmet bedellerini kapsamaktadır. İspanya seyahat sağlık sigortası ve VIP hizmet almak isterseniz de bunlar için ekstra ücretler ödemeniz gerektiğini de unutmayınız.

İspanya Vizesi Biyometrik Beyanı

İspanya vize başvurusu sırasında Schengen üyesi ülkelerde de olduğu gibi parmak izi verme uygulaması bulunmaktadır. Eğer ki son 5 sene içerisinde aldığınız bir Schengen vizeniz yok ise İspanya Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezlerine giderek de parmak izi vermeniz gerekmektedir. Bu işlem içinde ayrıca randevu almanız gerekmektedir.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya vize başvurusu işlemlerinin en önemli aşamalarından bir tanesi de gereken evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması olmaktadır. Evraklar başvuru yapılacak vize türlerine göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Evraklarını hazırlayan kişilerin, başvuru merkezlerinden parmak izi vermek için randevu alması gerekmektedir. Sitemizde İspanya vize evrakları ve vize prosedürleri ile ilgili detaylı bilgileri de bulabilirsiniz. Eğer ki vize prosedürlerine ayıracak vaktiniz yok ise BLS International yetkililerimizi arayabilirsiniz.

Yetkilerimiz evraklarınızın tamamlanmasından randevularınızın alınması, parmak izi verme işlemlerine kadar bütün aşamaları sizin adınıza takip edecektir. Sizler sadece randevu günü parmak izi vermeye gelerek kısa süreler içerisinde vizenize kavuşabilirsiniz.

Parmak izi vermeniz gerekmiyor ise evraklarınız kargo yoluyla ofislerimize göndermeniz de yeterli olacaktır. Bu durumda da vize başvurunuz yetkililerimiz tarafından yapılacak, sizin konsolosluğa ya da vize başvuru merkezlerine gitmenize gerek kalmadan vizeniz alınacak ve pasaportunuz adreslerinize gönderilecektir.

Yazımızın devamında İspanya vize başvuru prosedürlerinin detaylarını okuyabilirsiniz.

Evraklarınızı kargo yoluyla ofislerimize gönderin: Yetkililerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda kişisel durumunuz ve vize türlerinize göre hazırlamanız gereken güncel evrak listesini de öğrenebilirsiniz. Ardından da bu evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak kargo yolu ile ofislerimize ulaştırmanız gerekmektedir.

İspanya  Vize İşlemleri

Yetkililerimiz sizleri arayacak: İspanya vize başvurusu için gereken evraklarınız yetkililerimizin eline ulaşır ulaşmaz dikkatli bir şekilde kontrolleri yapılmaktadır. Eğer ki eksik veya hatalı belgeleriniz bulunuyorsa yetkililerimiz sizleri arayarak ya da e-posta göndererek bu belgeleri en kısa sürelerde tamamlamanızı isteyecektir.

İspanya Schengen vize başvuru formunda eski tarihli ve eksik belgeler sunmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde vize sürecinizin uzayabileceğini hatta vizelerinizin onaylanmayabileceği de unutmayın.

Vize ücretinizi ödeyin: İspanya vize başvuru belgeleriniz eksiksiz bir şekilde hazırlandıktan sonra ve kontrolleri yapıldıktan sonra sıra vize ücretinin ödenmesine gelmektedir. Yetkililerimiz sizlere e-posta yolu ile ne kadar vize ücreti ödemeniz gerektiğini de bildirmektedir.

Belirtilen bu ücret, konsolosluk harcı, vize merkezi servis bedelleri ve bizlerin hizmet bedelini kapsamaktadır. Bu tutarları banka hesap numaramıza Türk Lirası karşılığı yatırabilirsiniz. Dilerseniz de döviz olarak evraklarınız ile beraber ofisimize de bırakabilirsiniz.

Vize başvuru randevunuzu alacağız: İspanya vize başvurusu sırasında verilen parmak izi uygulaması için konsolosluğun yetkilendirdiği vize merkezlerine şahsen gitmeniz gerekmektedir.

Fakat, bunun için de randevu alınması şarttır. Yoğunluk sebebiyle randevu almak bazen çok uzun sürebilmektedir. Randevu almak için uzun bir zaman kaybetmek istemezseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yetkililerimiz sizlere en uygun gün ve saate randevularınızı en kısa süre içerisinde alacaktır.

İspanya Vize Başvurusu

Parmak izi verirken yetkililerimiz yanınızda olacak: Tüm Schengen üyesi ülkeler 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren parmak izi alma uygulamasına geçmiştir. Buna göre, eğer ki pasaportlarınızda son 4 sene içerisinde alınmış VIS ibareli (parmak izi alınmış olan)  bir Schengen vizeniz yok ise parmak izi vermeniz de şarttır.

Bunun için sizleri adreslerinize en yakın şehirdeki başvuru merkezlerine parmak izi vermeye davet etmekteyiz. Eğer ki pasaportlarınızda VIS ibareli vizeniz var ise Türkiye’nin hangi şehrinde yaşıyor olursanız olun, evraklarınızı kargo yolu ile ofislerimize gönderdiğiniz takdirde sizlerin gelmesine gerek kalmadan başvurularınızı gerçekleştireceğiz.

Randevu günü parmak izi vermeye gittiğinizde sizleri yetkilimiz karşılayacak ve işlemleriniz süresince hiçbir sorunla karşı karşıya kalmamanız için sizlere eşlik edecektir.

6 yaşından küçük başvuru sahiplerinin parmak izi vermesi gerekmemektedir. Vize yetkilileri İspanya vize başvurusu değerlendirirken gerekli gördükleri durumlarda ek evraklar isteyebilir ya da sizleri mülakata da çağırabilirler.

İspanya vizeniz çıktıktan sonra yapmanız gerekenler: İspanya vizeleriniz onaylandı ve pasaportunuz elinize ulaştıysa ilk yapmanız gereken de vizenizin olduğu sayfayı dikkatlice kontrol etmek olacaktır.

Vizenizin tarihlerini, adınız ve soyadınızın doğru bir şekilde yazılıp yazılmadığını, fotoğrafın size ait olup olmadığını, multi vize taleplerinizin karşılanıp karşılanmadığını da kontrol edin. Eğer ki bilgilerinizde herhangi bir hata ya da eksiklik var ise vakit kaybetmeden hemen yetkilileri bilgilendirin.

Öte yandan da İspanya vize başvurusu onaylanmış olması kesin olarak İspanya’ya girebileceğiniz anlamına gelmemektedir. Ülkeye giriş yapıp yapamayacağınıza ve kaç gün kalacağınıza sınır polisi karar vermektedir.

İspanya  Vize Reddi

İspanya vize başvurusu işlemleri esnasında tüm evraklarınızı eksiksiz bir şekilde sunmuş olsanız bile vizenin onaylanmama ihtimali bulunmaktadır. Konsolosluk yetkilisinin vize başvurunuza ret verme hakkı da vardır. Vizenin olumsuz sonuçlanmasının pek çok nedeni olabilmektedir. Biz sizler için en önemli olan nedenleri aşağıda sıraladık.

-Belgeleriniz sahte ya da eksikse: İspanya vize başvurularında gerekli evrakların eksiksiz ve gerçeğe uygun hazırlanması gerektiğini sizlere daha önce de hatırlatmıştık. Eğer ki seyahat amaçlarınızı kanıtlayıcı belgeler sunmazsanız, belgeleriniz orijinal ve güncel olmaz ise ya da sahte belgeler ibraz ederseniz İspanya Konsolosluğu yetkilileri vizelerinizi reddedebilmektedir.

-Schengen üyesi ülkelere giriş yasağınız var ise: İspanya vize başvurusu reddedilme gerçeklerinden birisi de Schengen üyesi ülkelerinden birisine giriş yasağınızın bulunmasıdır. Ayrıca Schengen üyesi ülkeler için de kamu güvenliğini tehlikeye atacak kişilerinde vize başvuruları da olumsuz sonuçlanmaktadır.

-Seyahatiniz bitince geri döneceğinizi kanıtlayamazsanız: İspanya vizesine başvuru da bulunan kişilerin seyahatleri bittikten sonra ülkelerine geri döneceklerini de kanıtlamaları gerekmektedir. Eğer ki vize görevlisi başvuru sahibinin geri döneceğine ikna olmaz ise vize vermeme yetkisine de sahiptir.

Notlar:

-İspanya’ya aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin mutlaka davet mektubu sunması da gerekmektedir. Bu mektup, İspanya Belediyesi onaylı orijinal bir davet mektubu olabileceği gibi, davet eden kişi tarafından da İspanyolca ya da İngilizce yazılmış bir davetiye de olabilmektedir.

-Davet eden kişilerin yazıkları mektubu e-posta ya da faks aracılığı ile temin edebilirsiniz. Davet eden kişinin ayrıca İspanya oturum kartı, İspanya pasaportu, oturmuş olduğu evin kira sözleşmesi ya da tapusunun fotokopilerini de göndermesi gerekmektedir.

İspanya Schengen vizesinin en önemli evraklarından birisi de İkametgah belgesidir. Başvuru sahiplerinin bu belgeleri sunması da şarttır.

-Evlilik ya da boşanma nedenleri ile soyadı değişen kişilerin başvuruları da kabul edilmez. Bu durumdaki kişilerin pasaport ve nüfus cüzdanlarındaki isim ve soy adlarının aynı olması gerekmektedir.

Uyarılar:

-12 yaşından küçük olan çocukların İspanya vize başvurusu sırasında parmak izi vermelerine de gerek yoktur. Eğer ki 12 yaş altı başvuru sahibi İspanya’ya tek başına gidecek ise anne ve babasının imzaladığı noter onaylı muvafakatname sunması gerekmektedir. Eğer ki anne ve babası ile beraber seyahat edecekse muvafakatname vermesine de gerek yoktur.

İspanya vize başvurusu esnasında sunacağınız evraklar da güncel ve orijinal olmalıdır. Resmi belgelerinizin maksimum son 10 gün içerisinde alınmış olmasına da dikkat etmeniz gerekir.

-12 ile 18 yaş arasındaki başvuru sahiplerinin ise İspanya Schengen vizesi başvurusu sırasında şahsen gelerek parmak izi vermesi gerekmektedir.

İspanya vize almak kadar da onu doğru kullanmak da oldukça önemlidir. Çünkü İspanya Schengen vizesini doğru kullanmazsanız bir dahaki vize başvurularınız olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Örneğin, seyahatleriniz süresince birden fazla ülkeye gidecekseniz ve İspanya’dan Schengen vizesi almak istiyorsanız en uzun süreli kalacağınız ülkenin İspanya olması gerekmektedir. Eğer ki kalacağınız tüm ülkelerdeki süreler aynıysa bu durumda da ilk giriş yapacağınız ülkenin de İspanya olmasına dikkat edin.

İspanya D Tipi Vize

İspanya’da uzun süreli ikamet etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları öncelikle İspanya Konsolosluğu oturum izni işlemlerini yaparak ardından İspanya Konsolosluğu’na oturum izni ya da İspanya D tipi vize olarak da adlandırılan İspanya Ulusal vizesi işlemlerine başvuru yapması gerekir.

İspanya Konsolosluğu süreli ya da süresiz olarak iki tür ikamet olanağı sağlamaktadır.

1-Kısa Süreli İkamet: İspanya Konsolosluğu tarafından 90 günden daha az süreli verilen D tipi vizedir. İspanya süreli ikamet izni için de İspanya Konsolosluğu’na başvuruda bulunan kişilere 5 seneden daha fazla süre İspanya’da kalış hakkı da tanınmaktadır. İspanya Konsolosluğu süreli ikametler ile ilgili olarak da başvuru sahiplerinin talebi ve ülkede kalış amaçları doğrultusunda ikametlerini yenileme şansı da vermektedir.

İspanya Konsolosluğu tarafından sağlanmakta olan bu süreli ikameti İspanya çalışma iznini kapsamamaktadır. İspanya süreli ikamet izni sahibi olan kişiler ülkede bulundukları zaman içerisinde kendilerini ve var ise ailelerini geçindirecek miktarda maddi gelire sahip olmak da zorundadır.

Bu kişiler kendilerinin veya başkalarının hesabına herhangi bir ekonomik getirisi olan faaliyetlerde bulunabilmek için de İspanya Konsolosluğu çalışma izni prosedürlerini yerine getirmek ile yükümlüdür.

2-Uzun Süreli İkamet: İspanya Konsolosluğu uzun süreli ikamet iznine başvuruda bulunan kişiler bu izni elde ettikleri zaman İspanya Devleti’nde İspanya vatandaşları ile aynı koşullarda süresiz ikamet etme ve çalışma haklarına da sahip olurlar.

İspanya Devleti’nde İspanya Konsolosluğu süreli ikamet izni çerçevesinde 5 sene süre ile kesintisiz olarak da konaklamış kişiler İspanya Devleti süresiz ikamet izni sahibi olmaya da hak kazanmaktadırlar. Bu kişilerin Avrupa Birliği (AB) mavi kart sahibi olarak da Avrupa Birliği (AB) diğer devletlerde geçmiş kesintisiz ikamet süreleri de hesaba katılmaktadır.

İspanya Konsolosluğu Ulusal Vizesi Çalışma İzni Koşulları

İspanya Devleti’nde ekonomik gelirleri olan herhangi bir sebeple İspanya Konsolosluğu İspanya Ulusal Vize için başvurularda bulunacak olan kişiler aşağıda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

-İspanya Devleti’nde herhangi bir başka şahıs veya şirketin hesabına çalışmak üzere ikamet etmek isteyen ve İspanya Konsolosluğu’na bu sebeple başvuruda bulunan kişiler 16 yaşından büyük olması gerekmektedir.

İspanya Konsolosluğu İspanya Ulusal Vize işlemlerine İspanya da kendi hesabına çalışmak ve gelir elde etmek için de başvuruda bulunan kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

-İspanya da çalışmak için İspanya Konsolosluğu’na vize başvurularında bulunacak olan kişiler İspanya Konsolosluğu İspanya Ulusal Vize işlemlerine başlamadan önce İspanya ikamet ve çalışma iznini de almış olmalıdır.

İspanya Konsolosluğu İspanya çalışma izni ile ilgili başvuru kişilere iş akdini sağlayan şirketler tarafından yapılması gerekir.

İspanya Ulusal Vize Başvuru Evrakları

İspanya ulusal vize başvuru formu

-Biyometrik fotoğraf

-Seyahat belgesi (pasaport)

-Pasaport fotokopisi

-Nüfus cüzdanı fotokopisi

-Sabıka Kaydı

-Tıbbi rapor

-Ekonomik durumlara ilişkin evraklar

-Konaklanacak yer

-Sağlık sigortası

İspanya vize bunlara dair pek çok bilgiyi sizlere sunmuş bulunmaktayız. Daha detaylı bilgiler için de İspanya Konsolosluğu ile iletişime geçerek bilgiler alabilmeniz de mümkündür.

İspanya Vize Ücret sayfamızı ziyaret ediniz.

İspanya Vize İşlemleri 2023 Güncel Bilgileri S.S.S

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya kısa süreli vizeleri için yetkili vize başvuru merkezine başvuru yapmak gerekir. Uzun süreli İspanya vizelerinde İspanya konsolosluklarından şahsen randevu alınmalıdır. Vize ücreti ödendikten sonra İspanya vize evrakları teslim edilir.

İspanya Vize Ücreti 2023 Ne Kadar?

İspanya kısa süreli vizeler için 80 Euro konsolosluk harç ücreti, 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli ödenir.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya vizeleri ortalama olarak 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

İspanya vize yasal uyarı

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ. SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNİZDE BURADA YER ALAN/BELİRTİLEN UYGULAMALARI KABUL ETMİŞ OLACAKSINIZ

Uyarı: Bu sayfada yer alan tüm başlıklar yasal uyarı ve kullanım şartlarını kapsamaktadır.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı Visa Center Ltd. Şti. (bundan böyle kısaca “Visa Center” olarak anılacaktır), şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin ve VİSA CENTER’in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

VİSA CENTER bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

Bilgilendirme ve Feragat

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette VİSA CENTER tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.

VİSA CENTER hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Bu web sitesine erişim ve sitede yer alan bilgilerin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun VİSA CENTER, şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişiler ve VİSA CENTER’ in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların sorumlu tutulamaz.

Önemli Bilgilendirme

Visa Center Ltd.Şti (VİSA CENTER) bulunduğu ülkedeki kanun ve yönetmeliklere göre kayıtlı , operasyonel ticari hizmet veren ve aynı zamanda konsolosluk başvurularına ve yetkililerine aracılık eden sorumlu hizmet kuruluşudur. Ancak VİSA CENTER, Büyükelçilik ve Konsolosluklarının uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu değildir .

İspanya Vize Reddi ve İtiraz

İspanya vize reddi nedir

İSPANYA VİZE REDDİ

İspanya Vize Reddi Hakkında

NEDENLERİ NEDİR?

Vize reddinin amaçları şahısların seyahat hedefini net belirtmemesidir. Net belirtilmeyen seyahat hedefi vize reddinin meydana gelmesine sebep olmaktadır. Bu konuda şahıslar evraklarda seyahat hedefini ve seyahat vaktini açıkça belirtmelidir.

İTİRAZ HAKKI

Vize reddi hali meydana gelen şahısların bu konuda itiraz hakkı bulunmaktadır.

İTİRAZ ŞEKLİ

Vize reddine itiraz biçimi şahısların yazacağı vize dilekçesi ile olmaktadır. Şahıslar vize reddi haline dilekçe aratarak itirazda bulunabilirler.

İspanya Vize Reddi

İspanya Vize Reddi

ÜCRET İADESİ VAR MI?

İspanya Konsolosluğu vize reddi oluştuğu hallerde vize harç bedel amacıyla yatırılan tutarı vize reddi halinde geri iade etmemektedir. Şahısların bu hususu göz önüne alarak vize reddi oluşmaması adına dikkatli olması önerilir.

İspanya Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

İspanya Vize Reddi ve İtiraz S.S.S

İspanya Vize Reddi Neden Verilir?

İspanya vize reddi kararının en önemli nedeni eksik ya da hatalı İspanya vize evraklarının teslim edilmesidir. Mali gücü bulunmayanlar, adli sicil kaydı temiz olmayanlar, daha önce İspanya ve Schengen vize bölgesinden sınır dışı edilenler de İspanya vizesi alamaz.

İspanya Vize Reddi Nasıl İtiraz Edilir?

İspanya vize retti kararına İspanya konsolosluklarına bir dilekçe ile itiraz edilir. Vize ret kararı kesinleşirse mahkeme yolu açıktır.

İspanya Vize Ret Ücret İadesi Var mı?

İspanya vize ret kararı sonrasında ödenen İspanya vize ücreti geri iade edilmez.

İspanya Erasmus ve Öğrenci Vizesi

İspanya erasmus vizesi nedir

İSPANYA ERASMUS VİZESİ NEDİR?

İspanya’da eğitim hedefiyle Erasmus öğrenci vize müracaatı alakalı konsolosluk birimlerinin tespit ettiği koşullara göre alınmaktadır. Türkiye genelinde İspanya vize müracaatları konsolosluk birimlerinin yetkilendirdiği kurum üzerinden yapılmaktadır. Bu kurum üzerinden randevu alınarak vize müracaat sahibinin haline göre konsolosluk birimlerinin tespit ettiği evraklar ve öğrenciye sponsor olacak bireyin mesleki haline göre hazırlanması gereken evraklarla beraber müracaat yapılması gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Erasmus uygulaması şahıslara uygulama vakti verilmektedir. Bu vakit 3 aylık ya da 6 aylık olarak değişmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Erasmus vizesi amacıyla şahıslar İspanya Konsolosluğu’na müracaat yapmalıdır. Erasmus vizesi alabilmek üzere yetki sahibi tek merci İspanya Konsolosluğu’dur.

İspanya Erasmus ve Öğrenci Vizesi

İspanya Erasmus ve Öğrenci Vizesi

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Fotoğraf
 • Pasaport
 • İspanya’daki Üniversite/Yüksekokulun kabul belgesi
 • Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sıhhat amaçları amacıyla hazırlanmış belge
 • Türkiye’deki Üniversiteden alınmış yazı
 • Noter tasdikli Taahhütname
 • Taahhütname
 • Sponsor Evrakları
 • Muvafakatname
 • Eğitim uygulaması sertifikası
 • Konaklama masraflarının karşılanacağına dair teminatlar

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahatten en çok 3 ay evvelce müracaat gerçekleştirme esastır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Vize merkezleri aracılığı ile alınabilir.

İSPANYA ÖĞRENCİ VİZESİ

NEDİR?

İspanya’ya 90 günden kısa sürecek üzere gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Öğrenci Vizesi müracaatı yapması gerekmektedir. Öğrenci Vizesi 90 günden kısa süreli kalış amacıyla alınacağından İspanya Schengen Vizesi işlemi uygulanacaktır.

 KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Dönemsel olarak öğrenci vizesi alabilmek mümkündür. Bu vakit 3 ay ya da 6 ay olabilir. Bu vakit daha sonra uzatılır

NEREYE BAŞVURULUR?

İspanya Konsolosluğu öğrenci vizesi alabilmek üzere müracaat yapılacak tek mercidir. Bunun dışında hiç bir kurum İspanya öğrenci vizesi vermek üzere yetki sahibi değildir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Pasaport: İspanya seyahati ardından en az 12 ay geçerli
 • Yeni ve eski pasaportun aslı ve fotokopileri
 • Vize müracaat formu (İspanyolca / İngilizce) kusursuz doldurulacak, imzalanacak
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Eğitim ya da kurs görülecek merkezden gelen akseptans
 • Burslu olarak gidecek öğrenciler, eğitim ya da kurs görecek bulunduğu merkezden temasını belgeleyen kabul yazısı
 • 180 günden çok kalacak olan vize müracaat sahipleri, tam teşekküllü hastaneden alınan sıhhat kurul raporu ve fotokopisi
 • 180 günden çok kalacak vize müracaat sahipleri amacıyla, Adli Sicil belgesi ve fotokopisi.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tam Tekmil Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgâh İlmühaberi imza ve onaylanmış şekilde
 • Vize talep dilekçesi
 • Uçak bileti, otel rezervasyonu ya da konaklama bulgulari
 • Seyahat sıhhat sigortası
 • Seyahat sponsorunun şahıs ya da kurum olması halinde söz hususu hali aktaran dilekçe
 • Vize amacıyla başvuran bireyin öğrenci olması halinde Öğrenci Belgesi

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten en çok 3 ay evvelce en az ise seyahat tarihine 2 hafta kala müracaatlar yapılmalıdır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken vize merkezleri şahıslara hizmet vermektedir.

İspanya Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.

İspanya Öğrenci Vizesi Soruları

İspanya Öğrenci Vizesi ücreti ne kadardır?

İspanya Öğrenci Vizesi ücreti 2023 yılında vize ücretleri türlerine göre değişiklik göstermediği için diğer vize ücretleriyle aynı olup 80 Euro’dur. Aynı zamanda göçmen olmayan vize türleri için 30 Euro danışmanlık ücreti alınmaktadır.

İspanya Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya öğrenci vizesi almak için gerekli evraklarla birlikte İspanya konsolosluklarının yetki verdiği vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekir.

İspanya Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İspanya Öğrenci vizesi sonuçlanma süresi 5-7 iş günüdür.

İspanya Vatandaşlık İşlemleri

İspanya vatandaşlık işlemleri

İSPANYA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

İspanya Vatandaşlık Vizesi Hakkında

Avrupa Birliği ile Türkiye’nin ters düşmesinden sonra İspanya vatandaşlığı Türk vatandaşları amacıyla biraz zor olabilir. İspanya da esasen vatandaşlık verirken hangi ülke vatandaşı olunduğu detayına bakmakta ve birtakım ülkelere göre sınıflandırma yapmaktadır.

Tek vatandaşlığın yanı sıra birtakım ülkeler, şahıslara çifte vatandaşlık hakkı da tanımaktadır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

İspanya vatandaşlığı şahıslara bir senelik olarak verilmektedir. Daha sonra bu vakit uzatılmak üzere müracaat yapılabilir. Bu vakit İspanya Konsolosluğu doğrulusunda belirlenmektedir.

İspanya Vatandaşlık İşlemleri

İspanya Vatandaşlık İşlemleri

NEREYE BAŞVURULUR?

İspanya Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştirme esastır. Türkiye’de bir ülkeye ait vatandaşlık onayını diğer ülke konsolosluğu veremez. Bu amaçla İspanya vatandaşlık prosedürlerini onaylayacak tek mercii İspanya Konsolosluğu’dur.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • İspanya Schengen Vize müracaat formu (Eksiksiz olarak doldurularak imzalanmalıdır)
 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize talep dilekçesi
 • Uçak rezervasyonu
 • Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsaadesi ya da gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Seyahat sıhhat sigortası

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten en az 1 ay evvelce müracaat yapılması gerekmektedir. Fakat vatandaşlık prosedürleri bol prosedürleri tespit edilen bir vize türü olmasından şahısların bu vize cinsini alabilmek amacıyla 3 ay evvelce müracaat yapmaları önerilmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu vize merkezleri aracılığı ile alınmaktadır. Şahıslar vize merkezlerinin rehberlik hizmetlerinden de faydalanabilirler.

İspanya vize ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

İspanya vizesi Vatandaşlık Soruları

İspanya vatandaşı ile evlilik durumunda nasıl vize alınır?

İspanya vatandaşı ile evlilik için vize alımında en önemli şartlardan biri, yüksek seviyede İspanyolca biliyor olmak. Ayrıca evliliğinizin sahte bir evlilik olmadığını da kanıtlamanız gerekir. Vize için diğer önemli belgeler arasında bir de, aile cüzdanınızın mutlaka bulunmasıdır.

Nasıl İspanya Vatandaşı Olabilirim?

10 yıl boyunca İspanya‘da yaşamak (tarih, ilk geçici oturma izninizin verildiği tarihten başlar), geçici oturma izninin ilk 5 yılı boyunca İspanya‘dan 1 yıldan fazla ayrılmamış olmak, ve 1 yıl içinde 6 aydan fazla İspanya dışında bulunmamış olmak.

İspanya Kaç Yılda Vatandaşlık Veriyor?

İspanya vatandaşlık başvurusunu, kalıcı oturum izni aldıktan 5 yıl sonra yapabilirsiniz. Bu da, ilk yatırımınızı yaptıktan 10 yıl sonra başvuru yapabileceğiniz anlamına gelir. Vatandaşlığa hak kazanmak için, yılda en az 183 gün olmak üzere, 10 yıl süreyle İspanya‘da yaşadığınızı ispatlamanız gerekmektedir.

İspanya Transit Vize İşlemleri

İspanya transit vize işlemleri

İSPANYA TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

İspanya Transit Vizesi Hakkında

İspanya Havaalanından seyahat amacını meydana getiren ülke amacıyla transit vize uygulanıp uygulanmadığını öğrenmeniz daha sonradan İspanya Havaalanında meydana gelebilecek bir mağduriyeti önleyecektir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Transit vizeler tüm ülkelerde bulunduğu gibi İspanya’da da dolaşım hakkı tanımaz yalnızca bir günlük ülkeden geçiş yapma hakkı tanımaktadır.

İspanya Transit Vize 2023

NEREYE BAŞVURULUR?

Transit vizesi alabilmek üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkede tespit edilen İspanya Konsolosluğu’na müracaat yapabilirler.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • İspanya Schengen Vize müracaat formu (Eksiksiz olarak doldurularak imzalanmalıdır)
 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize talep dilekçesi
 • Uçak rezervasyonu
 • Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsaadesi ya da gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Seyahat sıhhat sigortası

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Transit vizesi amacıyla şahıslar İspanya Konsolosluğu’na seyahat tarihinden en az 2 hafta evvel müracaat yapmalıdır. Bu vakit vize reddi gerçekleştiği hallerde YENİDEN müracaat yapılması amacıyla lüzumludur.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Vize merkezleri randevu alabilmek amacıyla müracaat oluşturulan noktalardır. Şahıslara vize alma ve vize alabilmek amacıyla hazırlanan evrakların nasıl hazırlanacağına dair bilgi desteği de sunmaktadır.

İspanya Transit Vize İşlemleri S.S.S

İspanya Transit Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya Transit vizesi almak için gerekli evraklarla birlikte ve İspanya vize ücretini ödeyerek yetkili vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekir.

İspanya Transit Vize Ücreti 2023 Ne Kadar?

İspanya Transit vize ücreti 2023 yılında 80 Euro’dur. Konsolosluk harcı olan bu bedelin dışında 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli ödenir.

İspanya Transit Vizesi kaç günde çıkar?

İspanya Transit vizesi 5 iş gününde çıkmaktadır.

İspanya Aile Ziyareti Vizesi

İspanya aile ziyareti vizesi nedir

İSPANYA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

İspanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Hakkında

İspanya aile ziyaret vizesi olarak da geçerlidir. İspanya özel ziyaret vizesi müracaatı yapar iken en mühim husus, İspanya özel ziyaret vizesi evrakları ve İspanya özel ziyaret vizesi dilekçesi gibi evraklarınızın kusursuz olmasıdır.

 KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

İspanya aile ve dost vizesi şahıslara 180 günlük olarak verilmektedir. İstenildiği takdirde bu vakit uzatılabilinir. Şahıslar bu vakit zarfında 90 günlük konaklamayı geçmeyecek şekilde ülkede seyahat edebilirler.

 NEREYE BAŞVURULUR?

İspanya aile ve dost vizesi alabilmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İspanya Konsolosluğu’na müracaat sağlayabilirler.

İspanya Aile Ziyareti Vizesi 2023

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 • Pasaport
 • İspanya Schengen Vize Başvuru Formu
 • Biometrik Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • Finansal Durumu Gösteren Belgeler
 • İspanya aile ve dost ziyareti Vize Talep Dilekçesi
 • Mesleki Belgeler
 • Seyahat Planını Destekleyen Belgeler
 • İspanya Aile/Arkadaş Ziyareti Vize Davetiye

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

İspanya’da tespit edilen aile ve dost yakını şahıs çağrı mektubunda tüm bulgularını yazmalıdır. Belgede çağrıyı gönderen bireyin ikamet, iş ve kimlik bulgulari detayları ile yer almalıdır

. Bu bulguların bulunmadığı davetler konsolosluk doğrulusunda kabul edilemez.  Bu belgenin aslı diğer evraklar ile birlikte konsolosluk yetki sahibelerini sunulmalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihine 1 ay kala müracaat gerçekleştirme gerekmektedir. En çok 3 ay kala müracaat gerçekleştirme doğru olacaktır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Vize merkezleri randevu prosedürleri amacıyla ideal birimlerdir.

İspanya vize randevu sayfamızı ziyaret ediniz.

İspanya Aile Ziyareti Vizesi S.S.S

 

İspanya Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Kısa süreli bir İspanya vizesi olan Aile ziyareti vizesi almak için gerekli vize belgelerini hazırlamak ve vize ücretini ödemek gerekir. Bu aşamadan sonra yetkili vize merkezlerinden randevu alınmalıdır.

İspanya Aile Ziyareti vizesi ücreti ne kadar?

İspanya Aile ziyareti vizesi alabilmek için 80 Euro konsolosluk harç bedeli, 30 Euro yetkili vize başvuru merkezi hizmet bedeli ödenmelidir.

İspanya Aile Ziyareti vizesi kaç günde çıkar?

İspanya Aile ziyareti vizesi başvuru tamamlandıktan 5-7 iş günü sonra sonuçlanmaktadır.