İspanya Aile Birleşimi Vizesi

İspanya aile birleşimi vizesi nedir

İSPANYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ NEDİR?

İspanya aile birleşimi vizesi müracaatları amacıyla doldurulacak Schengen vize müracaat formu, müracaat sahibi doğrulusunda kusursuz olarak doldurulmuş, bireyin İspanya vize müracaatı amacıyla ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği verileri destekleyen, ıslak imzalı. 2 nüsha hazırlanmalıdır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

İspanya aile birleşimi vizesi İspanya Konsolosluğu’nun inisiyatifinde verilmektedir. 6 ay ile 1 sene arasında aile birleşimi vizesi verilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

İspanya transit vizesi alabilmek üzere şahısların İspanya Konsolosluğu ile irtibata geçmesi gerekecektir. Gerekli evraklar ile gidilecek olan ülkeye dair de bulgular verilmelidir.

İspanya Aile Birleşimi Vizesi

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

  • Pasaport (varsa eski pasaportlar)
  • İspanya Vize müracaat formu (İspanyolca / İngilizce olarak İki nüsha)
  • 1 adet biyometrik fotoğraf
  • Uluslararası geçerliliği olan tam teşekküllü hastaneden alınmış sıhhat raporu aslı ve fotokopisi ( İspanyolcaya noter tasdikli çevirisi yaptırıldıktan sonra, Valilik’ten “La Haye” Apostil damgası vurdurulmalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahatten evvelce en çok 2 hafta kala şahıslar müracaatlarını yapmalıdır. Fakat öğrenci vizesi uzun prosedürleri olan bir vize türü olmasından şahısların seyahat edecekleri tarihten 3 ay evvel müracaatlarını yapmalıdır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken vize merkezleri şahıslara yardımcı olmaktadır. Aynı vakitte evrakları hazırlamada rehberlik hizmeti sunmaktadır.

İspanya Aile Birleşimi Vizesi Soruları

İspanya Aile birleşimi vizesi nasıl alınır?

İspanya Aile birleşimi vizesi, sizin İspanya’ya varış tarihinden itibaren mutlaka,30 gün içerisinde İspanya yabancılar polisine başvuruda bulunmanız ve oturum kartı almanız gerekmektedir. Bunun dışında sağlık raporunuz, Adli Sicil belgeniz ve en önemlisi İspanyada çalışma veya oturma izni olan, aile birleşiminizi gerçekleştireceğiniz kişinin ikamet kâğıdının aslı gerekmektedir.

İspanya Aile Birleşimi Vizesi Evrakları Nelerdir?

İspanya aile birleşimi vizesi için gerekli olan evraklar; vize başvuru formu, pasaport, uluslararası evlilik belgesi, dilekçe, doğum kayıt örnekleri, çocuk doğum kayıt belgesi (eğer çocuğunuz var ise), boşanma belgeleri (eğer geçmişte boşanma durumu var ise), İspanya’da olan eşin oturum belgesi, İspanya’da olan eşin gelir belgesi ve İspanya’da olan eşin kira kontratıdır.