Konsolosluk resmi sitesi değildir.İspanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ankaravisa.es ‘dir. İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For Spain
Consultation For Spain
Consultation For Spain
Previous
Next

İSPANYA VİZE REDDİ

 

NEDENLERİ NEDİR?

 

Vize reddinin amaçları şahısların seyahat hedefini net belirtmemesidir. Net belirtilmeyen seyahat hedefi vize reddinin meydana gelmesine sebep olmaktadır. Bu konuda şahıslar evraklarda seyahat hedefini ve seyahat vaktini açıkça belirtmelidir.

 

İTİRAZ HAKKI

 

Vize reddi hali meydana gelen şahısların bu konuda itiraz hakkı bulunmaktadır.

 

İTİRAZ ŞEKLİ

 

Vize reddine itiraz biçimi şahısların yazacağı vize dilekçesi ile olmaktadır. Şahıslar vize reddi haline dilekçe aratarak itirazda bulunabilirler.

 

 

İspanya Vize Reddi
İspanya Vize Reddi

 

 

ÜCRET İADESİ VAR MI?

 

İspanya Konsolosluğu vize reddi oluştuğu hallerde vize harç bedel amacıyla yatırılan tutarı vize reddi halinde geri iade etmemektedir. Şahısların bu hususu göz önüne alarak vize reddi oluşmaması adına dikkatli olması önerilir.

İspanya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: ankaravisa.es olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir