İspanya Vizesi-Covid 19

İspanya vizesi covid kriterleri

İspanya Vizesi-Covid 19

KORONAVİRÜS SALGININDA İSPANYA VİZESİ

Koronavirüs tehdidinin Avrupa ülkeleri arasında İtalya’dan sonra en çok zarar verdiği ülke İspanya olarak bilinmektedir. Ülke bu süreçte çok ciddi vakalar ile karşı karşıya kalmış ve ölüm oranlarında yüksek seviyelere ulaşmıştır. Bu durum ülke çapında yetkilileri radikal kararlar almaya itmiştir.

Sokağa çıkma yasağı ile sosyal izolasyon sağlanmaya çalışıp, ülke çapında sosyal mesafeye dikkat edilmeye çalışılmıştır. Son zamanlarda yeni yeni kısıtlamaları aşamalı olarak kaldıran ülkede turist varlığına katı uygulamalar ile izin verilmektedir.

Ülkemiz İspanya Vize başvurusu için merkezlerde bazı koşullar karşılığında başvurulara kısmen izin vermektedir. Bu yazımızda sizin için İspanya Vize’si alabilmeniz adına ne yapmanız gerektiğini inceledik

 İspanya Vize’si Başvuru Merkezleri

İspanya Vize’sinin şu an vatandaşlarımız tarafından bazı koronavirüs tedbirlerine uyarak alınabilmesi mümkündür. Bu tedbirlerden ilki, başvuru merkezlerinden sadece İstanbul’daki merkezin şu an faaliyet göstermesi olarak söylenebilir.

İzmir, Gaziantep ve Antalya’daki merkezler şu an da hizmet vermemekte olduğundan vize başvurularını kabul etmemektedir.

Alınan tedbirlerden bir diğeri ise İstanbul’daki başvuru merkezinin sadece salı günleri hizmet vererek ve diğer günler kapalı olması gösterilmektedir.

Faaliyet gösteren bu merkezde çalışan sayısı yarıya düşürülmüş, çalışma saatleri ise kısaltılmıştır. Yine de İspanya Vize’si talep eden vatandaşlarımızın bu kurallara uyarak diğer ülkelerin koyduğu yasakların aksine vize başvurusunda bulunabilmesi mümkündür.

İspanya Vizesi-Covid 19

İspanya Vizesi-Covid 19

  İspanya Seyahat Koşulları

Vize imkanı koşullara bağlı olarak verilen İspanya’ya seyahat edebilmek için de yine bazı uymanız gereken kurallar mevcuttur. İspanya Konsolosluğu vize bölümü tarafından bu yıl için geçerli olan yeni bir uygulama yürürlüğe girmiştir. Turistik, Kültürel, Öğrenci yada ziyaret amacıyla talep edilen vize başvuru tarihi ile İspanya’ya seyahat tarihi arasında 17 gün olmalıdır.

Yani, 5 Aralık 2023 de yaptınız vize başvurusunun ardından 23 Aralık 2023 tarihinde seyahatinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İspanya Ticari vize başvurularında ise başvuru tarihiniz ile seyahat tarihiniz arasında 8 iş günü olması gerekmektedir. Başvurular şu an için sadece bu koşullar göz önünde bulundurularak kabul edilmektedir.

Seyahat planlamasını bu verilen tarihler aralığında yapmayan adayların başvuruları merkez tarafından iptal edilmektedir.

İspanya Konsoloslukları sayfamızı ziyaret ediniz.

İspanya Vizesi-Covid 19 S.S.S

İspanya Vizesi Covid Uygulaması Nedir?

İspanya vizesi Covid uygulamasında İspanya girişlerinden önce PCR testi yapılmalı ve negatif sonuç alınmalıdır. İspanya’ya giriş yapacak kişilerin aşıları tam olmalıdır.

İspanya Vize Veriyor mu?

İspanya şu anda vize vermektedir ve Covid yüzünden herhangi bir kısıtlama yoktur.

İspanya’ya Girişlerde Aşı Kartı Uygulaması Var mı?

İspanya girişlerinden önce Biontech aşılarınızın yeterli dozda uygulanmış olması gerekmektedir.