İspanya Vizesi Pasaport Vize Randevu

İspanya Vizesi; Pasaport Vize Randevu İşlemleri

İberya olarak da bilinen, Avrupa’nın Akdeniz ve Atlas Okyanusu’na açılan bölümüne verilen ad İber Yarımadası’dır. İberya’yı oluşturan ülkeler ise İspanya ve Portekiz’dir. İberya Yarımadası üzerinde yer alan ve gerek turist, gerek öğrenci değişimi, gerek ticari, gerekse de yerleşim için sıkça tercih edilen İspanya, ılıman iklimi ve karma kültürü ile oldukça enteresan bir ülke.

35.000 yıllık tarihi boyunca İber Yarımadası Müslümanlara, Hristiyanlara ve birçok kültüre ev sahipliği yapınca, bu karma kültüre ait miras da bir o kadar çekici oluyor.

Hem bu kültürü görmek hem güzel sıcak bir Akdeniz tatili yapmak hem de diğer sebepler dolayısıyla İspanya vizesi almak istiyorsanız, vize başvuru merkezimize başvurarak 7-15 gün içinde vizenize kavuşabilirsiniz.

İspanya Vizesi Pasaport Vize Randevu

İspanya Vizesi Pasaport Vize Randevu

İspanya, adını Romalılar tarafından oluşturulmuş ve Hispania kelimesinden türemiş bir sözcük. Bugün, resmi adı İspanya Krallığı olarak geçen ülke, 47 milyona dayanan bir nüfusa sahip

. Ülkeye seyahat gerçekleştiren bireyler, ağırlıklı olarak güney sahillerine akın ederken, amaçları da elbette tatil ve turizm. Çok sayıda öğrencinin faydalandığı Erasmus programları ile birlikte, ülkeye her yıl giriş çıkış yapan turistlerin sayısı ortalama 83.5 milyon civarında.

İspanya Vize Randevusu Açıldı

Madrid, Barcelona, Granada, İbiza, Tenerife, Mallorca, Gran Canaria ve çok daha fazlası. İspanya’da gezilecek ve görülecek çok yer var. Kültür turizmi ile deniz ve kum tatilleri ile hayalleri cezbeden bu harika coğrafyaya ulaşmak için ise Türk vatandaşlarından Bordo Pasaport sahibi olanların vize alması şart.

Sizler de İspanya vizesi almak istiyorsanız, bu durumda ilk etapta vize harcını yatırmanız gerekiyor. Vize harcı yatırma işleminiz sonrası, sizlere ‘’İspanya vize randevusu açıldı’’ şeklinde bir bilgi vermek ise bizlere düşüyor.

Vize başvuru merkezimiz, günün her anı ve haftanın her günü hizmetinizde. Yaşayan, global bir dünya üzerinde herhangi bir noktaya gitmek adına, Türk vatandaşları çoğunlukla vize ihtiyacı duyuyor.

Bu ihtiyacı karşılamak adına sürekli olarak hizmet veren firmamız, başta İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep gibi Büyükşehirler olmak üzere, Türkiye’nin her noktasında hizmet veriyor. Vize randevunuza giden yolda pürüzsüz ve rahat bir organizasyon arıyorsanız, 10 yılı aşkın deneyimimiz ile sizlere İspanya vizesi almanız konusunda yardımcı olabilir ve sizi 15 gün içerisinde vizenize kavuşturabiliriz.

İspanya Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

İber Yarımadası’nda bulunan, İspanyolların ülkesine gitmek ve İspanya vizesi almak istiyorsanız, önünüze çıkan ilk seçenek Schengen vizesi olacaktır. İspanya tatili ve turistik sebepler ile alabileceğiniz Schengen vizesi, en uzun süre olarak 90 gün için verilebiliyor.

Daha uzun süreli vize ihtiyaçlarınız için ise D tipi vize seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz. Kısacası, aklınızdaki soru ‘’İspanya vizesi uzun süreli alınır mı?’’ sorusu ise bu soruya yanıtımız, evet oluyor. Bu ve benzeri sorularınız için ise İspanya’nın vermiş olduğu vizeler ve sürelerine göz atmakta fayda var.
İspanya’nın vermiş olduğu vize türleri;

  • İspanya Turist vizesi
  • İspanya Ticari vizesi
  • Kültürel İspanya vizesi
  • İspanya Öğrenci vizesi (90 günlük)
  • Transit İspanya vizesi
  • Gemici vizesi
  • Aile, Akraba, Arkadaş ziyareti vizesi
  • EEA eşi vizesi (Avrupa Ekonomik Alanı vatandaşlığına sahip eşler için)
  • EU eşi vizesi (Avrupa Birliği vatandaşlığına sahip eşler için)

Olarak gerçekleştiriliyor ve başvurunuza göre Schengen veya D tipi vize olarak değerlendiriliyor. Bu aşamada yapacağınız seyahat programı, sebebi ve nihai başvuru, yapılacak seçim açısından önem taşıyor.

İspanya Vizesi Ücretleri Güncellendi

İspanya vizesi almak üzere başvuru yapmak istediğinizde, karşınıza birçok prosedür çıkacaktır. Bu prosedürleri doğru ve eksiksiz olarak aşmak ise açıkçası tecrübe istiyor. Daha önce gitmediğiniz, görmediğiniz, değerlendirmediğiniz bir ülkeye seyahat gerçekleştirdiğinizde, vize işlemleri karmaşık gelebiliyor. Eğer amacınız herhangi bir sebepten dolayı İspanya’ya seyahat etmek ise bu konuda yılların tecrübesine sahip olan vize başvuru merkezimiz ile çalışmak, size hem tecrübe hem de güven katacaktır.

İspanya’ya gitmek için vize merkezimize başvurmanız durumunda, ilk etapta seyahat planınız, giriş çıkış gerçekleştirmek istediğiniz tarihler ve seyahat amacınızı öğreniyor, sizlere bu doğrultuda en doğru vize türünü anlatıyoruz.

Uygun olduğunuz vize türünü belirledikten sonra, İspanya vizesi almak için gereken belgeler listesi bilgisini tarafınıza iletiyoruz. Elde edeceğiniz listede bulunan tüm evrakları eksiksiz olarak yerine getirdiğinizde, başvurunuzu başlatıyoruz.

Başvuruyu başlatmak üzere yapacağınız vize harcı ödemeleri için ise İspanya vizesi ücretleri güncellendi ve 2023 yılı tarifesi üzerinden uygulanmaya başladı bile. Yapacağınız ödeme ile ilgili harç ödeme dekontunu saklayıp, bu dekontu başvuru belgeleriniz ile bize ulaştırmanızı rica ediyoruz.

İspanya Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

İspanya vizesi hakkına sahip olmak adına yapacağımız tüm işlemler ile sizleri rahatlatıyor ve hayalini kurduğunuz seyahate kavuşmadan önce gereksiz prosedürler ile uğraşmanıza engel oluyoruz.

Elde edeceğiniz vize için ise son basamakta, İspanya Konsolosluğu’nda gerçekleşecek olan mülakata katılmanız gerekiyor. Her türlü ülke seyahati için vize randevu ve pasaport işlemleri adına, bu tür mülakatlara girmek önem teşkil ediyor. Zira İspanya ve benzeri ülkeler, ülkelerine gelmek isteyen bireylerin bu seyahat için herhangi bir engel taşıyıp taşımadıklarını da önceden bilmek istiyor.

Yapacağınız vize randevu ve pasaport işlemi randevusu sonrasında, sizler evinizin, işinizin, arkadaşlarınızın yolunu tutarken, bizler sizin için takip sürecini devam ettiriyoruz. Sürecin sonunda, başından bu yana geçen en fazla 15 gün içerisinde, vize işlemleriniz sonlanıyor ve pasaport için tekrar konsolosluğa ulaşmanıza gerek kalmıyor. Sizler adına pasaportunuzu teslim alıyor ve güvenle sizlere gönderiyoruz.

İspanya Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

İspanya Pasaport Vize Randevu Soruları

BLS İspanya Randevu Alma İzmir İçi Zor Mu?

Aracı firmalarda en az Konsolosluklar kadar yoğun ve meşgul olabilmektedir. Her iki yer de eş zamanlı olarak yoğun olup eş zamanlı sakin kalmaktadır. Birbirleriyle bağlantılı diyebiliriz. Bu yüzden tatil sezonu gibi bir sezonsa ya da eğitim sezonu ise firmadan randevu almak İzmir içinde zor olabilir. Ancak bu tip yoğunluklar çökmeden işlem yaptırmak isterseniz kolaylıkla randevu oluşturabilirsiniz.

İspanya Vizesi VFS İşlemleri Randevulu Mudur?

İspanya vizesi VFS işlemleri için randevu alınması gerekmekte olup, randevular yetkili merkezimize gelerek alınabileceği gibi, çağrı merkezi aracılığı ile yada online olarak internet üzerinden alınabilmektedir.

İspanya Konsolosluğu Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İspanya konsolosluğu ve yetkili olan konsolosluk merkezlerinden, online sistemden yada müşteri hizmetlerinden randevu alınması zorunlu olmaktadır. Randevu için istenen belgelerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat edilmesi gerekir. Online başvurularda hazırlanacak evraklar belirtilmektedir. Evraklar eksik yada hatalı olursa, randevu kabul edilmez.